17 Nisan 2016 Pazar

SAÇLARIMI NASIL HIZLI UZATTIM?


Güneşli bir günden herkese merhaba ^^

Havalar ısınırken saçlarımızda değişiklikler yapmak boyunu yada rengini değiştirmek hiç bir şey yapmasak bile rengini açmak biz bayanların enn sevdiği ve mutlu olduğu yenilenme şekillerinden biridir sanırım.

Hal böyle olunca öncelikle saçlarımızı bu işlemlere hazırlamamız lazım. Bakımsız saçlarımıza birde işlem uygulayarak yıpratırsak ortada saç felan kalmaz -,-

Bu nedenle önce bakım diyoruz ^^

Son zamanlarda radikal bir karar ile uzun saçlarımı kestirdim, ilk an hiii çok kısa oldularr diye kalsamda olan olmuştu ve artık saç uzatma serüvenim an itibari ile başlamıştı.


Saç Uzatma Yolları

Saç uzatma serüvenimin ilk adımı saçlarımın ihtiyacına uygun doğru ürünleri seçmek ile başladı.

Tam bu zamanlarda sanki ihtiyacımı hisseden bir firma olan bitki dünyasından bir paket aldım.

Paketten hindistan cevizi yağı, keratin ve sarımsak özlü saç güçlendirici losyon, sarımsak özlü şampuan çıktı.

O günden itibaren bu ürünleri saç bakım rutinime ekleme kararı aldım.
 keratin ve sarımsak özlü saç güçlendirici losyon

Haftada 2 gün duş öncesi bu losyonu kullanmaya başladım.
Duşa girmeden 30 dakika önce saç diplerime uyguladım ve parmak uçlarımla masaj yaparak losyonun saç derim tarafından tamamen emilmesini sağladım. İlk zamanlar pek bir etkisi yok gibi gelsede benim artık kabullenmeye başladığım kaşıntı sorunum azaldı ve son günlerde saçlarımın daha canlı göründüğünü fark etmeye başladım.

Hindistan cevizi yağı

Haftada 1 gün duş öncesi uyguladığım diğer ürün ise hindistan cevizi yağı, uzun süredir bu yağı kullanan biri olarak saç uçlarını bu kadar güzel nemlendiren bir ürün daha kullanmadığımı söyleyebilirim. Hem bakım yapması hemde saçlarımın uzamasında önemli rol oynayan bu ürünü saç bakım rutinimdem çıkarmayacağım.

Sarımsak özlü ve keratinli şampuan


ve geldik bu serüvende benim yanımda olan şampuana ^^

ilk kullandığımda kahve rengi bir renge sahip olduğunu görünce şaşırmıştım. Bu tarz ürünlerde genelde sarımsak özlü sözünü duyduğumuz an ilk aklımıza kokusu? sorusu gelir. Bu ürünlerde sarımsak kokusu olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim, üzerlerinede bu ibare eklenmiş zaten :) hafif köpürmesine nazaran saçlarımı çok iyi temizlemesi şaşırttı beni sanırım aklımda köpük = temizlik olarak yer etmiş ^^

        Farmasi Yumurta Özlü Saç MaskesiVe gelelim yeni kullanmaya başladığım saç maskesine ^^

Hayır yumurta kokmuyor ^.^ ama saçları gerçekten çok güzel nemlendiriyor.
Şöyle anlatıyım, severek kullandığım watsons saç maskesinin genelde zor durulandığı şikayetini duyuyordum ben öyle bir sorun yaşamasamda elimdeki maske bitince birde farmasi markasının yumurta özlü maskesini deniyim dedim.
kii kullanınca fark ettim watsons markasına ait maskeye göre oldukça kolay durulanıyor ve etkisi tamamen aynı ^^
Saç bakımında yumurta maskelerinin ne kadar etkili olduğu bilinse de kokusu genelde bizi uzat tutuyordu bu maskeleri denemekten.

Farmasi markası ise yumurta kokusu olmayan bu ürünleri üreterek gerçekten güzel bir iş çıkarmış, koku olmadan yumurta içeriğindeki vitaminlerle saçlarıma bakım yapmak gerçekten çok güzel oldu :)

elseve mucizevi yağ

Son adım ise elseve mucizevi yağ, yılların alışkanlığı oldu desem yeridir. Kokusu yapısı saçlarıma verdiği ışıltı o kadar güzelki bittikçe çeşitlerinden birini mutlaka almaya devam ediyorum amaa bu bitince belki pantene markasına ait argan yağı içeren saç bakım serumu deneyebilirim. 

Sizler saç bakımınızda hangi ürünleri severek kullanıyorsunuz yorum olarak bırakırsanız çok sevinirim :)

Gelecek yazıda görüşmek üzere ^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder