25 Kasım 2015 Çarşamba

NARS Audacious Lipstick || Anita

Merhaba!

Ben bir ruja çok fazla para vermeyi anlamsız bulan tarafta olsam da bazen bir bakmışım çoktan almış oluyorum :)

Belki hatırlayanlarınız vardır, geçtiğimiz yıl Makyaj Trendi yılbaşı kampanyası olarak 3 al 2 öde yapmıştı. (Nars, Shesido, Make up Forever satan bir site) Ben de bu kampanyadan faydalanıp Nars transparan sabitleme pudrası, Nars kapatıcı ve Audacious serisinden bu ruju almıştım.
Bu seride 40 farklı renk bulunuyor ve kendinize uygun rengi bulmamanız neredeyse imkansız. Rujun en sevdiğim özelliği yapı olarak daha önce kullandığım diğer rujlara benzememesi. Sürümü çok kolay, opak ve ne çizgilere doluyor ne de dudakları kurutuyor. 


Satin bitişli bir ruj olan Anita, her zaman kullanılabilecek joker bir renk. Gözlemlerime göre de serinin en çok satan rujlarından birisi. Anita'nın herkeste pembeliği ağır basarken, benim dudaklarımda kahverengiliği daha çok ortaya çıkıyor.Kalıcılık konusunda beni tatmin etti diyebilirim çünkü en kalıcıyım diyen ruj bile benim dudaklarımda 2 saatten fazla dayanmıyor. Dudaklarımı hiç rahat bırakmamama borçluyum. Bu yüzden kalıcılığı da bu civarda oldu bende.
Bu da geçtiğimiz haftalarda instagramda paylaştığım bir fotoğraf. Anita Mac'in Brave isimli rujuna o kadar benziyor ki! Evet yapı olarak Nars kesinlikle daha iyi, ama bu yapı farkının neredeyse iki katı bir fiyata mal olacağını düşünmüyorum.
Kısaca özetlemek gerekirse, evet bence çok güzel bir ruj ama çok bu gerekli diye soracak olursanız bence çok da gerekli değil Mac gibi bir alternatifi varken. Bu yüzden elimdeki iki ruj da bitince Mac Faux veya Twig denemeyi düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz?

17 Kasım 2015 Salı

Gosh Forever Eyeshadow Kalem Far || Silver Rose

Geçen yıl Gosh'un Gratislere gelmesiyle birlikte birçok ürününü deneme fırsatı buldum. Forever Eyeshadow serisindeki Silver Rose da onlardan biri.
Gosh'un mineral ve forever eyeshadow olmak üzere iki tane kalem far serisi bulunuyor. Açıkçası iki serisinin arasında ne gibi farklar var bilmiyorum ama bugün bu farın benim gözümden olumlu ve olumsuz yönlerini okuyacaksınız.Ojelerim Flormar 323

Far kalem formunda ve arkasından çevirerek açıyorsunuz, herhangi bir kalemtıraşa ihtiyaç duymamak bu açıdan güzel. Zaten kalemtıraşa ihtiyaç duysak da büyük ihtimalle bu anlamsız olurdu çünkü ucu çok yumuşak. Bu ürünler mağazalara ilk geldiğinde testerini ben açmıştım. Elime sürüp rengine bakmak isterken daha o zaman ucu kırılmıştı. Çünkü bu farın yapısı çok yumuşak. Evet, sürümü açısından güzel bir özellik fakat dikkatli olmakta fayda var.
Beni kendine çeken özelliği ise Silver Rose renginin güzelliği oldu. Gri ama içinde pembe yansımaları var. Fakat elinize sürdüğünüzdeki rengi kesinlikle göz kapağınızda elde edemiyorsunuz. Yine de bu rengini de sevdiğim için kullanmaya devam ediyorum. Direkt olarak göz kapağıma uygulayıp hafifçe parmağımla dağıtarak ve bir geçiş rengi uygulayarak kullanıyorum....

Kalıcılık konusunda da eğer bir far bazı ile kullanmazsanız çok tatmin edici değil. Gün içinde birikme yapabiliyor ve silikleşiyor. Yine de garip bir şekilde seviyorum bu farı :) Büyük ihtimalle baz ile kullanıp, o griyi de sevdiğimden.
Geçtiğimiz sene katıldığım Gosh Gratiste İstanbul lansmanı yazımı da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Sevgiler<3

3 Kasım 2015 Salı

Golden Rose Velvet Matte Rujlar || 27&25

Merhaba! :)

Uzun bir süredir düzenli olarak yazamıyorum ama artık bunu bir rutine oturtmak, sadece makyaj değil farklı konularda da yazmak istiyorum. Bugün de geri dönüşümü bir süredir severek kullandığım Golden Rose Velvet Matte rujlar ile yapmak istedim.

Velvet Matte'ları uzunca bir süredir çok merak ediyordum ama deneme fırsatı bulamamıştım. Birden bire bu kadar ünlü olmalarının sebebi de yapılarının Mac'in mat rujlarına benzetilmesi ve renk seçeneğinin çok fazla olmasıydı.
Benim seçtiğim renkler ise 27 ve 25 numaralar. 27 numara Mac'in meşhur Kinda Sexy rujuna muadil gösteriliyor. 25 numara ise yine Mac'in kiremit kırmızısı ruju Chili'ye muadil.
Bu yıla kadar mat ruj kullanmayı sevmeyen ben artık her rujum mat olsun istiyorum. Mat rujları seviyorsanız muhtemelen Velvet Matteları da seviyorsunuzdur. Ambalajları biraz daha kaliteli olabilirmiş diye düşünmüyorum değilim. Onun dışında gerçekten de adının hakkını veriyor. Oldukça mat ve kalıcı rujlar bunlar. Fakat çok mat olmasından dolayı da dudakta durdukça kuruma yapabiliyor.

27 numara çok güzel bir şeftali nude tonu. Son zamanlarda hangi ruju süreceğime karar veremediğimde elim hep 27'ye gidiyor.
25 numara ise çok hoş bir kiremit kırmızısı. Chili'yi almak aklımda vardı ama rengin bana yakışıp yakışmayacağından emin olamadığım için önce bunu denemek istedim. Gerçekten kışın sıklıkla kullanabileceğim bir renk. Kırmızı ama fazla iddialı değil, günlük kullanıma da uygun.
Üstte 27, altta 25 numara.
Son olarak ekleyeceğim şey ise Velvet Matte'ların her renginin Gratiste, Watsonsta bulunmaması. Belirli renkler var ama oralarda benim aldığım renklere hiç denk gelmedim. Ben Golden Rose standından satın aldım ama online sitesinde de bulabilirsiniz.

Sizin bu seriden favori renkleriniz neler?